2. ročník závodů Cidlina CUP

28.05.2011 12:47

 

2. ročník závodů CIDLINA CUP

 

 

 

Dne 28.5.2011 se na našem cvičáku konal druhý ročník Cidlana Cupu, což je samostatný závod ZZO.
Po propršeném pátku jsme měli obavy o počtu účastníků a bohužel, malinko se to i splnilo. Celkově mám dojem, že na závody už nejezdí tolik lidí, co dříve, je to vidět víceméně na všech kynologických závodech. Ale nevadí, zpět k těm našim.
Sešlo se 11 závodníků a dva z nich startovali se dvěma pejsany, takže celkem 13 psů na startovní listině. Z našich řad nás reprezentovali-Helena Miřijovská s Corym, Anička Tláskalová s Quidem, Lenka Kořínková s Arčím a Vláďa Jiroutek s Agi.
Cory se svojí paničkou předvedli jednu z nejlepších poslušností, velice pěknou na pohled a se ziskem 57 bodů se pěkně odcházelo z placu.
Quido s Aničkou na sobě oba velice zapracovali a bylo to vidět, pár chybek se našlo, ale i tak je zisk 45 bodů pro tuto dvojici úspěchem. Stejně tak Lenka a Arčí předvedli skvělou souhru psovoda se psem a za to si vysloužili krásných 55 bodů z poslušnosti.
Vláďa s Agi předvedli velmi přesvědčivý výkon a 54 bodů byl taktéž výborným vyšlápnutím ke speciálním cvikům. A tam to přišlo...Corýsek se místo rychlého, krásného přivolání, šel mrknout na jednu čubinu a naděje byly pryč. Přesto cviky dokončili a dostali 12 bodů. Anička s Quidem i Lenka s Arčíkem měli při speciálních cvicích trošku problémy a to je stálo cenné bodíky (Anička 17b a Lenka 10b). Vláďovi a Agi se spec.cviky ppovedly pěkně, přivolání bylo ukázkové a získali plný počet 20 bodů.
Samostatnou kapitolku v tomto článku věnuji panu Ludvíkovi, který opět přijel, viděl a zvítězil. A protože první místo je málo, obsadil se svým druhým psem i třetí místo....a my zaplakali, že loni "odjel" foťák a letos  dvd přehrávač s panem Ludvíkem do Turnova. Ale pochopitelně je to myšleno s nadsázkou, výkony podali moc pěkné (Se psem Jankem získali 79 bodů z 80). Na druhém místě se umístila Vokolková Hana z Městce Králové s retrieverem Ronym s celkovým počtem bodů 76.Místo třetí obsadil již zmíněný pan Ludvík s Fankou s počtem bodů 75b.Pověstnou  bramborovou medaili získal náš Vláďa s Aginkou, k čemuž mu upřímně gratulujeme a doufáme, že ho úspěch požene k ještě větší píli a že o nich ještě uslyšíme i v jiných kategoriích tohoto sportu.
Závody nám jako vždy pískal pan Honza Kmínek, jako vždy byl spravedlivý, neboť on vše vidí a slyší, jak se někteří závodníci přesvědčili a tak nějak všeobecně vzato, je hrozně fajn. Děkujeme. Další náš dík patří opět úžasné kantýně, kde byla připravena spousta dobrot a servis naprosto dokonalý, jak jsem psala, prostě jako vždy. Děkujeme moc, moc, moc.

Obrovské díky patří také našemu skvělému sponzorovi – firma Sharks reklamy (www.sharks-reklamy.cz)  – a především Jan Vojta, který jako vždy zvládl bleskurychle zpracovat naše fotografie a nachystal z nich pro každého závodníka samolepky s jeho vlastním psem. Překvapením pro nás byl odznáčky také s fotkou psa, které jistě závodníky moc potěšili.
Poslední dík patří všem těm, kteří se podíleli na přípravě závodů, všem, kteří přišli na brigádu, všem, kteří přišli podpořit závodníky, protože ten, kdo chodí a je cvičáku nápomocen, ví, o kom mluvím a ti ostatní tento článek zcela jistě nečtou. Jim neděkuji.
A za rok? Snad třetí ročník? Uvidíme...RH 
  

                           

 

Propzice ke stažení ZDE