22. ročník závodů Novobydžovský pohár

11.04.2011 09:52

Dne 9. 4. 2011 se na našem kynologickém cvičišti konal 22. ročník Novobydžovského poháru. Přiznáváme, že jsme očekávali větší počet závodníků, ale i tak se akce vydařila. V kategorii ZM, která byla beze stop, jsme měli nejvyšší počet závodníků z našich řad. První místo ale nakonec obsadil p. Borkovec a Rambo z Náchoda s celkovým počtem 94 bodů, hned za ním se na krásném druhém místě umístila naše Lucka Němcová s Dastym, počet bodů 84 a stupně vítězů místem třetím doplnila taktéž naše Helena Miřijovská s Corym, 82 bodů.

V kategorii ZVV1, která byla v plném rozsahu, jsme s velkým napětím sledovali výkon především našeho Pavla Mikulky s jeho Nurmem. A opět nezklamali. Takže první místo v této kategorii získal Pavel Mikulka s počtem bodů 259, na pěkném druhém místě se umístila Eva Mašitová a Norton a na místě třetím Šmejcká Hana a Ari.
V poslední kategorii IPO3 v plném rozsahu se, bohužel, sešli pouze dva závodníci, ale i tak se bylo na co dívat. Byl to souboj L. Skořepy a Z.Jirouška, přičemž nakonec jako vítěz odešel nakonec druhý jmenovaný s celkovým počtem 259 bodů.
Nejlepší stopu předvedl RTW Falco s panem Markem (93 bodů), nejlepší poslušnost flanderský bouvier Rambo s panem Borkovcem (48b) a nejlepší obranu NO Ajka s panem Skořepou (97b).

Rozhodčími byli páni Dlabola a Nekvapil, kteří se o své role podělili rovným dílem, figurantem byl pan Kula a kladeč stop pan A. Marek. I jim patří náš velký dík.

Naše velké poděkování patří hlavnímu sponzorovi, kterým byla firma PROPLAN, která pro naše závodníky věnovala superprémiové granule a spoustu dalších věcí, jako jsou upomínkové předměty, ceny za nejlepší výkony atd...Stejně tak musíme poděkovat Městu Nový Bydžov za štědrý sponzorský dar a Sharks reklamy (www.sharks-reklamy.cz) za krasné samolepky s vlastním psem pro každého závodníka.
Dále bychom rádi poděkovali naší kantýně, která nikdy nezklame. Je to zásluha především Janičky, která nejen uvaří, ale i napeče samé dobroty, přidá k tomu svůj milý úsměv...no a odolejte pak řízku přes celý talíř...
A na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim členům, kteří se podíleli na celé přípravě závodů, lidem, kteří přišli na brigádu, lidem, kteří dokážou přiložit ruku k dílu, těm, kteří přišli závodit a reprezentovat naši ZKO...Vám všem, kteří chápete, o co v kynologickém sportu běží. DĚKUJEME!!!