23. ročník novobydžovského poháru

12.03.2012 08:11

 23. ročník tradičního Novobydžovského poháru

 

 

Výsledková listina ZDE

 

Kompletní fotogalerie: ZDE   

 

 

Dne 4.4.2012 se na našem cvičáku konal 23. ročník Novobydžovského poháru.
Při průběžně přihlašujících se  závodnících jsem nabyla dojmu, že se prostě všichni rozhodli jet závodit k nám..14 dní před závodem bylo nahlášeno již kolem 40 lidí, což nás donutilo sehnat narychlo ještě třetího rozhodčího, aby jsme splnili podmínky pro posuzování.
Letos jsme vypsali kategorie ZZO-13 účastníků/ a k tomu musím podotknout, že další, kteří se hlásili později, jsme museli odmítnout, kategorii ZM beze stop- 13 účastníků, kategorii ZVV 1-7 účastníků, dále pak kompletní IPO 3 se 4 účastníky a samotnou stopařskou kategorii FPR 1 s 8 závodníky. Irenko, díky, jejich zápis jsi zvládla s přehledem.
Jako rozhodčí k nám zavítali pánové Jánský, Dlabola a Prouza, figurantské práce se ujali pánové Klimeš a Šmíd. Stopy kladl Libor Skořepa.
Při již zmíněném počtu závodníků bylo možností dělat poslušnosti ZZO a ZM naráz,což se nakonec  ukázalo jako naprosto dokonalé řešení, pokud měly závody jako takové skončit ještě tentýž den:-). Mezitím stopaři více či méně zdárně absolvovali stopy buď vlastní či našlapané, takže po ukončení poslušností v kategorii ZVV 1, nastoupili i oni na svou poslušnost/ IPO 3/.
Dalším naším dobrým nápadem bylo dvojí vyhlášení. Takže samostatní stopaři a závodníci v kategorii ZZO nemuseli mít strach, že budou muset čekat na úplný konec závodů. Někteří poté odjeli, někteří zůstali. Ale podstatné bylo, že měli možnost volby...
Při naprosto dokonalé nabídce naší kantýny si všichni spokojeně nacpali a zahřáli bříška a začaly obrany, kterých také nebylo málo, takže dva figuranti se uplatnili úplně bez problémů.
Celý tento, řekla bych, mega závod, skončil kolem půl páté, o čemž se ani jednomu z nás nesnilo, protože celkový počet závodníků, kteých bylo 45, byl opravdu velký...ale jak jsem napsala, myslím si, že organizačně se to zvládlo velmi dobře a proto jsme nemuseli na cvičáku nocovat. 
Naším hlavním sponzorem byla firma Proplan, která nám věnovala superprémiové granule Proplan v množství jim podobném, pro všechny účastníky reklamní tašky se vzorky krmiva, upomínkové předměty pro rozhodčí a figuranty, za což jim velmi děkujeme.
Mezi další ceny patřily dárkové koše v různých hodnotách, dále pak vodítka, obojky, stopovačky, postroje, aporty...za ceny děkujeme Jolaně Mikulkové a Milanu Drlému. Krásné poháry nám dodal p. Vojta. A tady nemohu nezmínit naši specialitu, která získala na oblibě hned, co jsme ji zavedli a kterou díky panu Vojtovi, můžeme realizovat každý rok. Všichni psi, kteří se na závodech sejdou, jsou jednotlivě vyfoceni. Při tomto počtu smekám před Šárkou, že to tak zvládla. Ona zvládne všechno, proto je také naší jednatelkou. Pak hned vše odvézt ke zpracování, kdy se nám pak do ruky dostanou fotografie-samolepky s každým pejsanem. Snad se nám podařilo všechny pejsky přiřadit ke správným pánečkům :-)
A teď je na místě poděkování. Děkuji všem, kteří na naše závody přijeli, děkuji těm, kteří je posuzovali a těm, kteří figurovali či šlapali stopy. Děkuji kantýně. Tu musím zmiňovat zas a znova, protože zastávám názor, že nikde nevaří tak dobře, jako u nás. A je to zásluha Janičky, která si zaslouží víc než díky. Děkuji Radkovi, že se ujal stop a vše proběhlo tak, jak mělo.O fotografie se podělily Šárka a Helča, díky.
Děkuji ale  VŠEM, kteří se podíleli na přípravě závodů. Těm, kteří přišli na brigádu, těm, kteří pak na závodech byli a pomohli s tím, co je zrovna potřeba, těm, kteří věnovali ceny...a hlavně těm, kteří našemu cvičáku věnují svůj čas. Dneska ho nemá nikdo a na nic a tady u nás je stále ještě parta lidí, která drží pohromadě. A vím, že ikdyby většina z ostatních členů nehnula prstem, že tahle parta to dohromady dá. Za každou cenu. Ikdyby trakaře padaly, což tak jednu chvíli venku i vypadalo :-) 

Obrovský dík znovu všem a za rok se těším na další ročník letos velmi úspěšného Novobydžovského poháru.

 

RH

 

 

 

 

Propozice ke stažení - ZDE