20. ročník Novobydžovského poháru

11.03.2010 16:27

"O Novobydžovský pohár 2009" - výsledková listina

                                              -  fotogalerie

                                               

 

Článek do Novobydžovského zpravodaje (v prodeji kolem 10. června 2009)

 

Kynologové slavili úspěch

 

V sobotu 4. dubna se v místním Kynologickém klubu uskutečnil jubilejní 20. ročník závodu „O Novobydžovský pohár“. Organizátorům oproti loňskému ročníku přálo počasí, a tak se na start mohlo postavit téměř čtyřicet psů z 12ti Základních kynologických organizací, aby mezi sebou poměřili síly v kategorii ZZO, ZM, ZVV1 a stopě.

Novobydžovský klub reprezentovali v kategorii ZZO paní Irena Šolínová, slečna Anna Šolínová a pan Miloš Hušek. Pan Hušek se svým psem Dapperem soutěžil navíc ve stopě, kde se ziskem 83 bodů ze 100 skončil těsně pod stupněm vítězů na 4. místě. V kategorii ZZO se v konkurenci 16ti psů umístil na 8. místě. V ostatních kategoriích náš klub zastoupení bohužel neměl.

O to větší byla radost z předvedeného výkonu fenky Alfy z Portyčské zahrady a psa Apolla z Lhotecké linie. Pro Alfu, na cvičišti známou jako Lusi, to byly vůbec první závody, které se svým psovodem paní Irenou Šolínovou, absolvovala. Po jejím výkonu nikdo nepochyboval o tom, že bude bojovat o některou z medailí. Lusinka, která soutěžila zatím jen na výstavním poli, zaostala o jediný bod za vítězem panem Ludvíkem ze ZKO Turnov. Ziskem 57 bodů Lusinka potvrdila, že na zkoušku ZZO, kterou brzy bude skládat, je připravena na výbornou.

Všudypřítomná nervozita psovodů, která často ovlivňuje i výkon psů, se ale nepodepsala na ukázkové poslušnosti psa Apolla slečny Anny Šolínové. Ostřílený závodník Apollo, který má za sebou řadu medailí ve sportovní kynologii a titulů z výstav, získal za svůj výkon 56 bodů z 60ti možných. Pouhé čtyři body ztratil při ovladatelnosti na vodítku, aportu a odložení. Dvouletý pes plemene australské kelpie nedávno složil i zkoušku ZM se známkou velmi dobře.

Za vydařený závod patří poděkování nejen členům a vedení ZKO, kteří se na přípravě podíleli, rozhodčím paní Hlouškové, panu Dlabalovi a figurantovi panu Tomášovi, ale především sponzorům - město Nový Bydžov, Gregor - Skřivany, AVOJT, Novotný - sedlářství, Drogerie TETA, kola Turek, Schäfer, Elektro DONT, Benzina, Petr Vodička, Michal Volejník, TOORS, Václav Novák - díky kterým si účastníci odváželi hodnotné ceny.

V nejobsazenější kategorii ZZO se tedy dva psi ze tří postavili na stupně vítězů, což svědčí o velmi dobré přípravě jejich psovodů. Doufejme, že v příštím roce bude mít náš klub početnější zastoupení. Pro nové členy jsou vrátka našeho cvičiště otevřena po celý rok. Každý, kdo má zájem nebo potřebuje pomoci při výchově a výcviku svého psa, se může obrátit na naše zkušené instruktory každou neděli od 9 h včetně prázdnin. 

Kompletní výsledky a rozsáhlá fotogalerie ze závodů jsou k vidění na webových stránkách klubu: www.zkonovybydzov.wz.cz.

 

Lenka Matějovská

Přiložené fotky: (autor Šárka Pospíšilová, archiv pí Šolínové)