Meziklubový závod

28.06.2011 10:34

Jak začít tento článek....jsme vítězové meziklubového závodu pro letošní rok!!! Což mluví za vše, ale dobrá tedy...

Dne 25.6.2011 se u nás v Novém Bydžově konal 12. ročník meziklubového závodu tříčlenných družstev. Letos jeho pořádání padlo na nás, za což jsme rádi.

Přijely týmy z Lomnice nad Popelkou, Staré Paky, Turnova, Kopidlna, Hořic a tým od nás. Rozhodčím byl Mirek Dlabola a figurování se ujal Dušan z Probluzi. Pro ty, kteří neví, co takový závod obnáší, vysvětlím. Každé družstvo má tři lidi a tři psy-jeden závodí na stopě, druhý dělá poslušnost a třetí obranu, takže se každé družstvo poskládá, pokud možno,z těch, kteří danou kategorii zvládají nejlépe. Vše dle ZVV1.

Naše družstvo tvořili- Jaruška Haltufová s Loty- stopa, Pavel Mikulka s Nurmem- poslušnost, Petr Mikulka s Aidou- obrana. Jelikož jsou v našich řadách i jisté rezervy, našeho dalšího člena, Milana Drlého s Becky jsme "zapůjčili" hořickému týmu, protože ti přijeli pouze dva a my jim chtěli umožnit regulérně si zazávodit s ostatními. Nemohu nezmínit, že Hořice nakonec skončili třetí za vydatné pomoci právě Milana a my jim to přejeme.

Na stopě získala Jaruška s Loty 81 bodů, byla to druhá nejlepší stopa. Holky se moc snažily a byl dobrý začátek našeho týmu, lepší stopu měl jen pan Vlček z Lomnice. Pavel s Nurmem předvedli nejlepší poslušnost, bylo to pěkné, rychlé, body jsme tipovali přes 90, ale nevadí, 89 je taky dobré. A už jsme počítali a počítali...na Lomnici jsme potřebovali dotáhnout 4 body a celá tíha ležela na Petrovi a Aidě. Princezna s Petrem v zádech předvedla přesvědčivý výkon a 92 bodů rozhodlo o našem prvním místě.

Každý klub, který pořádá v daný rok tento závod, nechává udělat pohár....nechali jsme si udělat mooooc krásný pohár..opravdu. Jsme všichni moc rádi, že zůstal u nás doma. A jak pěkně se z něj pije šampaňské na oslavu vítězům...nádhera. Možná se někomu, při pohledu na výsledkovou listinu, může zdát, že celkově body nebyly nic moc, ale přesto všichni podali výkony vyrovnané, rozdíly byly jen o pár bodíků u každého.

Vítězství v meziklubovém závodu, je pro nás, tak trochu zadostiučiněním, že se ukázalo, že naši psi a psovodi jsou dobře připraveni, že jsou schopni podat dobré výkony a že mají chuť do práce a chuť závodit za naši ZKO nejen na závodech jinde, ale i právě na takové akci, jakou je meziklubový závod.

Zrovna jsem si tak říkala, proč se na takovou akci nepřihlásí také někdo jiný, někdo, kdo má také vše zvládnuté, někdo další z našich členů...však by nebyl problém udělat týmy dva, něco jako A a B. Jenže jsou mezi námi členové, kteří sice cvičí, ale jinak se na záležitostech našeho cvičáku nepodílí...žádné brigádnické hodiny, žádná pomoc při přípravě závodů, zkoušek, shánění peněz, vymýšlení různých akcí, jak lidem tento sport ukázat, jak vydělat peníze, které zase investujeme zpátky...ale víte co? To nevadí, my to děláme rádi a ono je to vidět! A to je důležité a stojí to nad všemi hádkami, dohady a jinými "záležitostmi". Všem Vám děkuji za to, jak jste a že jste reprezentovali, za to, jak se vše připravilo, Honzovi Vojtovi za krásný pohár, děkuji samozřejmě excelentní kantýně a Janičce, která se o nás vždy výborně postará...ještě že ty výborné zákusky peče doma. Opravdu děkujeme, dobrůtky z naší kantýny je to nejlepší, co  jsem kdy ochutnala. RH

Za rok bude meziklubová závod v Lomnici nad Popelkou, takže za rok a znova!!!

Nový Bydžov 81-89-92

Lomnice 87-87-82

Stará Paka 49-64-84

Turnov 55-79-74

Kopidlno 38-85-95

Hořice 70-75-94

 

Fotogalerie: Meziklubový závod