Právě probíhající kurz je jediným, který naše ZKO Nový Bydžov v tomto roce pořádá.  Podzimní kurz Školičky se letos konat nebude.

Pro zájemce o výcvik  - stále do svých řad přijímáme nové členy, základní informace v sekci PRO ZÁJEMCE

 

Na první hodině kurzu ŠKOLIČKA byli účastníci rozděleni podle plemen do dvou skupin (rozlišeno barevně):

 

Skupina 1 - kurz probíhá každou neděli 13:00-14:00 hod

Skupina č.2 - kurz probíhá každou neděli 14:30-15:30 hod

 

Soupis psů přihlášených na ŠKOLIČKU  

 1. BARNEY  (beagle)
 2. BELLA  (americký stafordšírský teriér)
 3. BRIT  (německý ovčák)
 4. HOB AND NOB  Bohemia Alké  (border kolie)
 5. MAJKY  (trpasličí pinč)
 6. WRITA  (německý ovčák)
 7. EDWARD DEE  (kavalír King Charles španěl)
 8. EDDIE  (německý boxer)
 9. CAESAR  (biewer teriér)
 10. ANNIE  (leonberger)
 11. MONEY  (americký stafordšírský teriér)
 12. ?  (stafordšírský bulteriér)
 13. ULLY Sirius Brix  (labradorský retrívr)
 14. TARZAN  (německý ovčák)
 15. MINNIE  (yorkšírský teriér)
 16. FRANKLIN Codeli Girls  (bernský salašnický pes)
 17. WINONA  (střední knírač)
 18. Německý ovčák

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZKO Nový Bydžov srdečně zve všechny zájemce na první hodinu jarního kurzu pro štěňata a začínající psovody - ŠKOLIČKA

Termín zahájení: neděle 2.5.2021

Čas: bude upřesněn

Místo konání: areál ZKO Nový Bydžov

Délka trvání kurzu: 8 lekcí

(lekce probíhá vždy v neděli délka jedné lekce - 1 hodina)

Bližší informace o kurzu

První letošní jarní kurz ŠKOLIČKY proběhne v souladu s vládou stanoveným opatřením. V případě většího počtu zájemců bude kurz probíhat ve dvou časových intervalech - po dvou skupinách v různou dobu (předpoklad 1.skupina 13:00-14:00 hod, druhá skupina 14:30-15:30 hod, upřesníme dle zájemců den před konáním kurzu, bude zveřejněno na webu ZKO a potvrzeno účastníkům e-mailem). Délka kurzu 2.5.-27.6.2021, celkem 8 hodin, kurz probíhá každou neděli (8x lekce po 1 hodině). Cvičí se za každého počasí. Platby za kurz budou prováděny v hotovosti na začátku každé hodiny, 100,- Kč/hod/lekci, cena celého kurzu 800,- Kč. Zájemci budou přijímáni s ohledem na vládní nařízení pouze na základě e-mailem zaslaných přihlášek, a to z důvodu možnosti před zahájením ŠKOLIČKY počet cvičících limitovat tak, aby byla dodržena veškerá platná vládní nařízení. Není možné přihlásit se na místě. Účast na kurzu - 1 psovod+1 pes, bez doprovodu (tak, abychom mohli dodržet povolený počet osob v areálu ZKO). Vyplněné přihlášky zasílejte prosím e-mailem. Přijetí přihlášky Vám bude zpětně potvrzeno.

 

Přihláška zde

Uzávěrka přihlášek 30.4.2021. V případě volných míst ve ŠKOLIČCE i po uzávěrce, mohou přijati od 2.hodiny další zájemci.

Vyplněnou přihlášku zasílejte na e-mail: zkonovybydzov@centrum.cz

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I letos bychom rádi pořádali kurz pro štěňata a začínající psovody ŠKOLIČKA. V případě, že dojde k dalšímu rozvolňování a ke změnám protiepidemických opatření, bude kurz ŠKOLIČKA zahájen. Sledujte náš web, na kterém Vám postupně budeme přinášet aktuální informace o případném konání kurzu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.12.2020 byl ukončen podzimní kurz ŠKOLIČKA. Děkujeme účastníkům, kteří kurz i za ztížených podmínek a za stále se měnících a zpřísňujích vládních opatření  z důvodů šíření nákazy COVID 19 absolvovali a vydrželi až do jeho konce. Dík patří i instruktorům, pod jejíchž dohledem měli možnost účastníci kurz absolvovat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Specifikace kurzu ŠKOLIČKA

Naše ZKO otevírá většinou 2x ročně kurz pro štěňata a začínající psovody. Cílem kurzu je naučit psovody základní ovladatelnosti psa. Zkušení instruktoři poradí, jak pracovat s pejskem, jak získat jeho pozornost. Jedná se spíše o výchovu (socializaci) než o samotný sportovní výcvik. Pejskové se seznámí s překážkami, základními cviky poslušnosti (lehni, sedni, zůstaň, ke mně).

Kurz je určen především pro štěňata, ale na věku ani velikosti nezáleží.

 

Informace pro zájemce o výcvik

Před vstupem na naše cvičiště se seznamte s provozním řádem ZKO.

Sebou si vezměte očkovací průkaz (na 1. hodinu), dostatečnou zásobu pamlsků, oblíbenou hračku, misku na vodu (voda k dispozici za klubovnou nebo u tůji u kotců). Psa obstarejte nejlépe řetízkovým obojkem. Mějte u sebe krátké i dlouhé vodítko.

Pamatujte, že naši instruktoři Vám psa nevychovají. Podají Vám pouze informace, ukážou a poradí, jak dále s pejskem pracovat, aby z něj vyrostl pes, se kterým můžete v dospělosti kamkoliv.

Poplatek za celých 8 lekcí je 800 Kč - splatný na 1. hodině. V případě ukončení docházky se poplatek nevrací. Pokud se účastník kurzu rozhodne ve výcviku pokračovat a jeho pes již základy výcviku bude mít, může se stát členem naší ZKO (registrovaným členem ČKS) s doplatkem 500 Kč.

Kurz bude probíhat vždy na našem cvičišti. Není nutné se předem nahlašovat. Přihlášku obdržíte na první lekci nebo si ji můžete vyplnit a odevzdat na zahajovací hodině. Školička probíhá zpravidla v neděli od 14:00 hodin.

 

Fotky účastníků z poslední hodiny podzimního výcviku 2019 zde.

Fotky účastníků z poslední hodiny jarního výcviku 2019 zde.

Fotky účastníků z poslední hodiny podzimního výcviku 2018 zde.

Fotka účastníků z poslední hodiny podzimního výcviku 2017  zde .

Fotka účastníků jarního výcviku 2017 zde.

Fotka účastníků podzimního výcviku 2016 zde.

Fotky z jarního výcviku 2016 zde.

Fotky z podzimního výcviku 2014  zde.